Video: Dünyanın en büyük ukulelesini dinleyin

Ukuleles genellikle çok küçük ve hafif dört telli aletlerdir, ancak ABD'den Lawrence Stump, 3.99 metrelik (13 ft 1.08 inç) dev bir ayarlanabilir ve çalınabilir ukuleli yaratmıştır.

Süper büyük müzik aleti dünyanın en büyük ukuleli olarak Guinness World Records 2017 Edition'a girdi.

Enstrümanın gövdesi huş ağacı kontrplaktan yapılmıştır ve dört ayarlama mandalı da olduğu gibi boyun ve kafa da çam yapısına sahiptir.

Normal bir boydaki uke'de olduğu gibi, ukulele, semitone ile ayrılmış notalar üretmek için gereken doğru perdesi aralığına sahiptir. Aslında, piyasada bulunan Soprano ukulele'nin kesin, ölçülü bir kopyasıdır - ancak 7.5 kat daha büyüktür.

Lawrence ilk önce dünyanın en büyük ukulele'sini oğlunun okulda bir bilim projesi için normal boyda bir tane inşa etmesine yardımcı olarak fikrini aldı.

Kayıt, Virginia, Lansing'daki bir müzik mağazasında düzenlenen bir etkinlik sırasında doğrulanmıştı. Lawrence, dev ukulele'nin Guinness World Records tarafından bu unvan için öngörülen kurallara uygun olarak gerçekten oynayabileceğini gösterdi.

Lawrence, "Guinness World Records unvanını elinde tutmak, enstrümanımın denemek zorunda olduğum şartları yerine getirebileceğini bilerek farklı bir onurdur" dedi.

Daha önce, en büyük ukulele 2.27 m (7.45 ft) uzunluğunda, 0.85 m (2.8 ft) genişliğinde ve 0.25 m (0.83 ft) derinlikte ve Fujian, Çin, Zhangzhou'da bulunan Xuri Musical Instruments Co. Ltd. (Çin) 2014'te açık.

Lawrence'ın yaratılması, inanılmaz rekor kıran buluşların birçoğunun yanında Guinness World Records 2017 Edition'da yer alıyor.

Kim?
Ne?
Ne Zaman?
Nerede?