Web Analytics Made Easy -
StatCounter

SQL Server Kurulumu yaparken "Could not open key" hatası

Reyiz

Hırslı
Yönetici
SQL SERVER Could not open key hatası

SQL Serverı kaldırıyordum sonra aklıma Windows Install Cleanup yazılımı geldi! Ama öncesinde SQL Serveri kaldırmıştım ama SQL Server ile gelen Compact vb eklentileri de kaldırmam gerekiyordu. Hazır indirdim bir şu Windows Install Cleanup yazılımını bir test edelim dedim. Bunu dedikten sonra SQL Server 2008 R2 veya 2012 kurulumu yaparken aşağıdaki hatayla karşılaşıyordum. Sorun SQL Server register'a kayıt girerken Installer altındaki Userdata ve onun altındaki sub klasörlere erişim yapamıyor. Userdata girdisine Administrator için tam kontrol vermeniz gerekiyor.

Tam olarak şu hatayı alıyorsunuz:

TITLE: Microsoft SQL Server 2008 R2 Setup
——————————

The following error has occurred:

Could not open key: UNKNOWN\Components\DA42BC89BF25F5BD0AF18C3B9B1A1EE8\B463CD90A77A0A9479B24EF3D0CA5C3E. Verify that you have sufficient access to that key, or contact your support personnel.

SQL SERVER "Could not open key" hatası nasıl çözülür?​

Sorunun çözümü için kayıt defterini (regedit) açın ve aşağıdaki yolu takip edin:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Installer\UserData\

Userdata'e sağ tıklayıp Permission bölümüne gelin. Advanced segmentine tıklayın. Açılan bölümde Owner sekmesine gelin ve Administrator hesabını Owner olarak seçin ve replace owner on subcontainers and objects seçeneğini işaretleyip Apply butonuna tıklayınız.

Son olarak açılan Permission bölümünde Administrator hesabı için tam yetki verip ayarları kaydedin ve çıkın.

Şimdi SQL Server Kurulumunu yeniden başlatabilirsiniz.

Konuyu başlatan Benzer konular Forum Cevaplar Tarih
Reyiz SQL Server Change Windows Authentication to Mixed mode Hatası ve Çözümü Windows 0
Reyiz MySQL ODBC Driver Kurulumu Windows 0