Web Analytics Made Easy -
StatCounter

2018 Model Volvo V60 Nasıl Bir Araç? Tanıtımı

Reyiz

Hırslı
Yönetici
Daha önce belirli görüntüleri yayınlanan araç, 2018 Cenevre Otomobil fuarı başlamadan tamamen tanıtıldı. Oldukça sevilen ve çok ilgi gören modellerden birisi olan V60, özellikle yeni tasarımı ile çok daha ilgi göreceğe benziyor. Aracın yapılan tanıtımında, tüm özellikleri net olarak anlatıldı. Bu özelliklere göre, aracın 4761 mm bir uzunluğu bulunmaktadır.

Bu rakama göre 2018 Volvo V60, eski modele oranla 143 mm daha uzun olarak üretilmiş durumdadır. Ayrıca iki dingil arasında olan mesafe ise 2872 mm olarak üretilmektedir. Buna göre eski modelle göre 96 mm daha fazla olduğu görülmektedir. Bunun yanında bagaj kapasitesi de artarak 529 litre olarak karşımıza çıkmaktadır.

2018 Volvo V60

Aracın uzunluğu ve bagaj kapasitesi yanında, iç ve dış tasarımı da oldukça dikkat çekmektedir. Volvo V60‘ın farklı motor seçenekleri olduğu görülmektedir. Özellikle XC40 modelinde kullanılan 6 ileri manuel şanzımanlı olan motor tercih edilmiş durumdadır. Bunun yanında 8 ileri tork konvektörü olan otomatik şanzıman da tercih edilebilmektedir.

Çok beğenilen Volvo V60 için 220 bg gücünde olan bir hybrid motor seçeneği de bulunmaktadır. Bunun yanında T5 modeli 2.0 lt. olan turbo benzinli motoru ile 250 bg ve önden çekişli olan bir sistem ile araçlarda kullanılmaktadır. Bunun yanında daha güçlü bir motor tercihi olarak T6 2.0 lt. turbo benzinli motoru ile 316 bg güç üretmektedir. Ayrıca dört çekişli olan bu motor, çok ilgi çekeceğe benziyor.

Volvo V60 2018

Bu farklı motor seçenekleri ile birçok kişiye hitap edecek araç, ayrıca yeni ve güzel tasarımı ile de birçok fuarda ilgi gördü. Özellikle iç alanında yapılan değişikler ile, aracın çok daha konforlu bir hale dönüştüğü görülmektedir.

2018 Volvo V60 ülkemizde de çok tercih edilen ve kullanılan araçlardan biri olarak, sınıfında bekleneni her zaman vermiş otomobillerden biridir. Aracın dış tasarımda da bazı değişikliklere gidildiği görülmektedir. Daha yeni ve güzel tasarımı ile yeni model oldukça ilgi gördü ve fuarda en fazla ilgi gören araçlardan birisi oldu.
 
Son düzenleme:

Benzer konular

Üst