Web Analytics Made Easy -
StatCounter

2018 Model Peugeot 508 Tanıtımı

Reyiz

Hırslı
Yönetici
Peugeot 508

2018 yılındaki Cenevre Otomobil Fuarında tanıtımı yapılan modellerden birisi olan 2018 Peugeot 508, özellikle yenilenen tasarımı ile çok dikkat çekiyor. Ünlü Fransız üreticisi çok ilgi gören ve tercih edilen modelinde birçok değişikliğe giderek, aracının tanıtımını oldukça önemli olan fuarda yaptı. Yapılan yeni tasarımı ile aracın yüksekliği 60 mm azaltılmış durumda.

Bunun yanında aracın eski modellerine oranla 80 mm daha kısa olduğu da görüldü. Genişlik konusunda da 20 mm bir artış olması, aracın daha farklı bir yapıda olduğunu göstermektedir. Bu şekilde oldukça spor bir görünüşe sahip, sedan araç görünümde tasarımının olduğu görülmektedir.

2018 Peugeot 508 Arkası

Özellikle kendine özgü olan ön ızgarasıyla ve agresif bir yapıya sahip olan ön ve arka farlarıyla karakteristik bir tasarım ile karşımıza çıkıyor. Aracın yapılan yeni tasarımında bagaj kapasitesinin 487 litreye çıkartıldığı da görülmektedir. 2018 Peugeot 508, iç alanındaki yeni tasarımları ve elektronik sistemleri ile de oldukça beğenilen bir model olacağını gösterdi. Tüm modellerinde bulunan i-Cockpit özelliğinin bulunduğu araçta, direksiyonun biraz daha alçak bir konumda olduğu görülmektedir.

Ön kısımda bulunan 12 inç boyutlarındaki ekran ile araç tam olarak kontrol edilebilmektedir ve geniş bir navigasyon sistemine sahiptir. Ayrıca aydınlatma konusunda da geliştirilen aracın iç kısımlarının çok daha güzel ve hoş görülmesi sağlanmış durumdadır. Konforlu ve özellikli koltukları ile de araç çok dikkat çekmektedir.

2018 Peugeot 508 İçi

Peugeot‘un en çok motorlara önem verdiği açık bir şekilde görülüyor. Aynı zamanda da oldukça başarılı olduğu, yapılan tanıtımda görülmüş durumdadır. Özellikle 1.6 lt. olan ve turbo desteği bulunan motoru ile 180 bg ve 225 bg olmak üzere iki farklı seçenek sunulduğu görülmektedir. Yeni Peugeot 508, tam otomatik şanzımanı ile de dikkat çekmektedir. Oldukça başarılı olan bu şanzımanı ile tam otomatik kullanımda sorunsuz olmaktadır.

Benzinli seçenekleri yanında, dizel olarak da 1.5 lt. ve 2.0 lt. hacimli motor seçenekleri de bulunmaktadır. Bu konuda BlueHDi motorları çok tercih edilmektedir. Bu motorlar ile 130 bg, 160 bg ve 180 bg güç üreten seçeneklerden tercihler yapılabilmektedir. Aracın benzinli veya dizel olarak, orta ve yüksek performans sunan seçenekleri aracın tercihi konusunda oldukça etkili olacaktır.
 
Üst