Web Analytics Made Easy -
StatCounter

2018 Model Honda CR-V Tanıtımı

Reyiz

Hırslı
Yönetici
Yeni modeli heyecanla beklenen ve dünya çapında en çok satan modellerden biri olan 2018 Honda CR-V tanıtıldı. Honda markasının en çok satış gerçekleştiren modellerinden biri olan CR-V modeli, yaklaşık 3.5 yıl önce Kuzey Amerika ve sonrasında Asya pazarı için tanıtılırken, Avrupa pazarı tanıtımı biraz geç yapıldı.

Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapılan tanıtımda, aracın genel hatlarının korunduğu görülürken, aynı zamanda da bazı tasarımsal değişikliklerin yapıldığı görülüyor. Özellikle ön panjur ile tampon arasında ve far tasarımında yapılan değişim yüksek bir uyum sağlarken, yan görünüm ise arttırılan 41 milimetrelik dingil aralığı sayesinde eskisine göre daha uzun bir görüntüye sahip. Arka diz mesafesi 53 milimetre kadar arttırılırken, aracın bagaj hacmi de arttırılıyor.

2018 Model Honda CR-V

Cenevre Fuarı’nda tanıtılan ve tasarımı ile farklılık oluşturan Honda CR-V modeli, arka tarafının tasarımında kamburluk olması nedeniyle eleştirilse de, eski tasarıma göre daha iyi bir sonuç ortaya çıktığı belirtiliyor.

Kokpitte havalandırma menfezleri ekranın yanından, yukarıya alınmasıyla ve böylece daha şık bir tasarım elde edildiği görünüyor. Vites kolu aynı yerde bulunurken, klasik ve askılı yapısını koruyor. Bu modelde kokpitte sert plastik yerine, deri kaplı yumuşak malzeme kullanılması, kokpit görünümünü daha toplu bir hale getiriyor.

2018 Honda CR-V İçi

Araç, Asya ülkelerinde iki farklı dizel motoru ve ülkemiz için oldukça tanıdık bir motor seçeneği sunuyor. 1.6 lt. turbo dizel 120 bg veya 160 bg versiyonlar, yeni Honda CR-V modelinde de yer alırken, Avrupa versiyonunda şimdilik bu motor seçeneği bulunmuyor. Avrupa’da, Kuzey Amerika pazarında bulunduğu gibi 1.5 lt. turbo benzin 193 bg motor seçeneği bulunacağı tahmin ediliyor. 4×4 çekiş sistemine göre düzenlenen motor gücü ve tork sistemi otomatik şanzıman ile sunuyor.

Farklı bir seçenek olan 2.0 lt. atmosferik motor ve hibrit seçeneği ise ülkemizde büyük bir ihtimal yer almayacak gibi gözüküyor. Fuar tanıtımından sonra, aracın ülkemizde yaz ortası gibi satışa sunulması bekleniyor. Ortalama düzeyde seyreden döviz fiyatları sayesinde, aracın %5 gibi bir fiyat artışı göstermesi beklenirken, 1,5 lt. turbo benzin seçeneği halen piyasada bulunan 160 bg dizel seçeneğine göre yaklaşık %10 daha ucuz olarak satılabilir.
 
Üst