Web Analytics Made Easy -
StatCounter

2018 Model Audi Pop.Up Next Tanıtımı

Reyiz

Hırslı
Yönetici
Airbus ve Italdesign firmaları tarafından geliştirilmiş olan Pop.Up uçak taksi tasarımı, Audi tarafından güncellenerek, 2018 yılında yeni Audi Pop.Up Next adı ile tekrar tanıtıldı. Audi firması tarafından aracın hem iç, hem dış görünümünde önemli değişiklikler yapılan konsept otomobilin, değişen tarzı hem havada, hem de karada ulaşım sağlanabilmesi için kullanılabiliyor.

Sürücüsüz şekilde kullanılabilen bu araç, iki adet yolcu kapasitesine sahip olmakla birlikte, üç ayrı parçadan oluşmuş şekilde geliştirildi. Araç dış tasarımında bulunan dörtlü pervane sisteminden oluşan parça sayesinde uçma özelliği gösterirken, ayrıca yolcunun seyahat etmesi için tasarlanan kabin de, aracın yerde yürümesini sağlayan bir aksama sahip olarak tasarlandı.

2018 Audi Pop.Up Next

Araç farklı tasarımı sayesinde yerde kullanıldığında, standart bir elektrikli otomobil gibi kullanılabilirken, pervane sistemi sayesinde de istenildiği zaman uçarak seyahat edebiliyor. Sürekli olarak pervane sisteminin takılı olması mecbur olmadan kullanılabilen Audi Pop.Up Next, kısa bir süre içerisinde bu pervane sistemi, araç gövdesine montajlanarak, aracın uçan taksi haline gelmesi sağlanabiliyor. Bilgisayar tasarımı üzerinden gerçek bir konsept tasarımına dönüştürülen bu araç, iç tasarımında direksiyon ya da pedal kullanılmadan hareket imkanı sağlıyor.

Tamamen sürücüsüz olarak görev yapması hayal edilen araçta elektrikli kullanım sağlanırken, geleceğin kullanışlı araçları noktasında ilgi çekici bir yere sahip oluyor. Araç karayolunda hareket eden normal tasarımında 2.6 metre uzunluk, 1.5 metre genişlik ve 1.4 metre yükseklik ile tasarlanırken, pervane sistemi için oluşturulan tasarım ise 5×4.4 metre ebat ile kullanılıyor. Pervane sistemi Airbus tarafından tasarlanırken, sürücüsüz kullanım ve enerji teknolojisi ise Audi tarafından sağlanıyor.

Audi Pop.Up Next

Gelecek yılların kentsel ulaşımını sağlayabilmek için yeni sistemlerin oluşturulabilmesi adına büyük bir fikir ve konsept oluşturan Audi Pop.Up Next tasarımı önemli bir çözüm oluşturma yolunda esnek bir konsept sunuyor.

On yıl gibi bir süre kapsamında uçan otomobillerin gerçekten kullanılmaya başlanması tahmin edilmezken, öncelikle uçan araçların kullanılabilmesi için, hava kontrol sistemlerinin kurulması ve bu araçların merkezi bir noktadan kontrol edilmesi için yönetim merkezlerinin kurulması gerekiyor.
 
Üst